Hayallerinin Peşini Bırakma

Üniversitede okumak hep hayalimdi aslında...

Geçim telaşı, hayat koşturmacası derken bu hayalimi gerçekleştiremedim. Çocuklarımın hayallerine kavuşması için çabalamaya ve çalışarak yuvama destek olmaya karar verdim. Bir kadın olarak otomotiv sektöründe çalışmanın zorlukları olsa da bu sektörde çok severek çalıştım ve çalışmaya da devam ediyorum. Ancak yıllar geçtikçe anladım ki ben nasıl çocuklarımın hayalleri için kendiminkilerden vazgeçtiysem onlar da benden gördüklerini örnek alacaklardı. Çocuklarının hayalleri için çalışacaklardı...

Bu kısır döngü bana kadar geldiği gibi benden sonra da devam edecek, çocuklarım, torunlarım kendi hayallerinin peşinden koşmayı kimseden örnek almayacaklardı. Ben de bunu kırmak istedim; hayallerimize koşmaya ne yaşın ne zamanın ne de bahanelerin engel olamayacağını göstermek, bu döngüyü kırarak sürekli gelişen bir neslin devamını sağlamak istedim. Azimle çalıştım, hayallerime yaklaşacak adımları attım ve Uludağ Üniversitesi Otomotiv Teknolojisi Ön Lisans Programı’nı kazandım. Bu benim için bir başlangıçtı, başarı ile bitirmeyi de görürüm inşallah.

Yolumda ve hayallerimde bana destek olan aileme, çalışma hayatımdaki değerli yöneticilerime, her zaman gelişimi ve yeniliği destekleyen iş yerim Can Metal’e minnettarım.

Nice güzel gelişimi ve değişimi beraber yaşamak dileği ile…

Müge Ergin

Can Metal

Kalite Kontrol Operatörü

Paylaş