Canray Ulaşım Avrupa ve Ortadoğu'dan Sonra Uzakdoğu Metrosunda

Yeşilova Holding’in 43 yıllık sanayi yolculuğundaki son yatırımlarından olan Canray Ulaşım A.Ş., raylı sistemlerde iddiasını yaptığı yeni anlaşmalar ile sürdürüyor.

Fransız Alstom firmasının dünya da farklı lokasyonlar için ürettiği vagonların tavan modülleri ve bagaj taşıyıcı raflarını üreten Yeşilova Holding şirketlerinden olan Canray Ulaşım A.Ş,   Viettam’ın Hanoi şehri için yapılacak vagonlar için de anlaşma imzaladı. Mevcutta varolan Fransa, İtalya, Hollanda, Almanya, Birleşik Arap Emirlikleri projelerinden sonra Uzakdoğu coğrafyası için de yeni bir projeye başlandı. Toplamda 1220 vagonluk yeni üretim sözleşmeleri ile hem sektörde hem de Fransız Alstom firmasının en büyük tedarikçileri arasında yer alma hedefini yakalama aşamasına gelindi. Yaklaşık 500 spesifik alt parçanın birleşiminden oluşan vagon tavanları ve raf sistemleri Canray Ulaşım A.Ş. tarafından üretilerek ihraç edilecek.

Canray Ulaşım Genel Müdürü Ramazan Uçar, Alstom firmasıyla sadece üretim değil geliştirme noktasında da çalışıldığını vurgulayarak, ‘Yapılan anlaşmanın bizim için en önemli yanı, müşterimizle ürünlerin hem Ar-Ge hem de geliştirme noktasında birlikte yol alıyor olmamız, biliyoruz ki yaptığımız işe değer katmanın yolu fikir olarak da şekillendirebilmekten geçiyor. O yüzden bu anlaşmayı hem ülkemiz hem de firmamız adına özellikle ürün geliştirme noktasında anlamlı bir adım olarak nitelendiriyoruz.’ dedi

Günümüzün önde gelen sektörlerinden birisi olan raylı sistemlerin üretiminde ciddi oranda alüminyum kullanıldığını belirten Ramazan Uçar, ‘Bu oran bizim için önemli bir motivasyon kaynağı o yüzden de alanımızla ilgili sertifikalarımızı da bu süreçte tamamlıyoruz.’ dedi. Raylı Sistemler için çok önemli olan IRIS Belgesi’nin sertifikasyon sürecinde sona gelindiğini ifade eden Ramazan Uçar, operatör ve yönetici düzeyinde DIN 6701 normuna uygun Europian Adhesive Specialist eğitiminin de alındığını, bir sonraki hedeflerinin kaynak operasyonları için de sertifikasyon ve kalifikasyon süreçlerine devam etmek olduğunu belirtti.

Ülkemiz ve dünyada raylı sistemlere olan ilginin arttığı, tüm dünya da bu sektöre olan yatırımların yükselerek devam ettiği noktada 43 yıllık bilgi birikimi ile Yeşilova Holding şirketlerinin yeni üyesi Canray Ulaşım A.Ş. ülkemizin ihracat kalemlerine yüksek katma değerli ürünler üreterek ülkemiz sanayisine hizmete devam etmektedir.

Paylaş