Yeşilovalı Sanal Dedektifler İstanbul Modern’de Keşfe Çıktı

Yeşilova Holding ve TAİDER destekleriyle düzenlenen çocuklara özel “çevrimiçi rehberli sergi turu” Yeşilovalı miniklerin de ilgi odağı oldu.

Türkiye’nin sanatsal yaratıcılığını ve kültürel kimliğini ulusal ve uluslararası sanat ortamıyla paylaşmak amacıyla 2004 yılında ülkemizin ilk modern ve çağdaş sanat müzesi olarak kurulan İstanbul Modern, çocukları dijital platformlarda sanatla buluşturmayı sürdürüyor. Uzaktan eğitim programları bir yandan devam ederken bir yandan da online etkinliklerle boş zamanlarını değerlendiren çocuklar, Yeşilova Holding ve Türkiye Aile İşletmeleri Derneği (TAİDER) destekleriyle İstanbul Modern tarafından düzenlenen Çocuklara Çevrimiçi Sanal Dedektifler Sanat Turu’na katılarak keyif dolu bir hafta sonuna imza attı.

Bu çevrimiçi turda çocuklar; müze eğitmenleriyle buluşarak müze koleksiyonunda yer alan altı farklı sanat çalışmalarını yakından inceleme fırsatı bulurken, yaşam öyküleri ile beraber sanatçıları keşfe çıktı ve görsel algılarını güçlendirecek sanat oyunları oynadı.

KEŞFEDİLEN ESERLER

Çocuklara Çevrimiçi Sanal Dedektifler Sanat Turu sırasında çocuklar; Anthony Cragg’in “Çirkin Yüzler”, Burhan Uygur’un “Kapı”, Semiha Berksoy’un “Hapishanede Ziyafet”, Hüseyin Çağlayan’ın “Üzgünüm Leyla”, Ramazan Bayrakoğlu’nun “Alexandra Maria Lara’nın Portresi” ve Canan Dağdelen’in “polar kovalent bağlı EVDE dot” adlı sanat çalışmalarını müze eğitim uzmanları eşliğinde keşfederek hem eğlendi hem de sanatla iç içe bir hafta sonu geçirdi.

Paylaş