Yeşilova'da 'Şekersel Mevzular' Konuşuldu

Her yıl Sağlıklı Yaşam Etkinlikleri kapsamında birçok çalışmaya imza atan Yeşilova Holding, bu etkinliklerde pek çok beslenme uzmanını da ağırlayarak sağlıklı yaşama dair bilgileri çalışanlarıyla paylaşıyor. Son olarak Beslenme Uzmanı Gözde Alp’in sunumuyla şekerin sağlığa zararları ve doğru beslenme şekilleri farklı lokasyonlarda gerçekleştirilen seminerlerde anlatıldı.

Yeşilova Holding çalışanları yıl boyu düzenli olarak devam eden Sağlıklı Yaşam Etkinlikleri’nde bir araya geliyor. Bu senenin ilk semineri olan Şekersel Mevzular’da Uzman Diyetisyen Gözde Alp, şekerin sağlığımıza olan etkilerini ve neden bağımlılık yaptığını anlattı. Cansan Alüminyum, Can Alüminyum ve Canel Otomotiv’in salonlarında gerçekleştirilen seminere katılım oldukça yoğundu.

Alp: “Sağlıklı Yaşam İçin Dengeli Beslenin”

Rafine şeker ve doğal şekerin arasındaki farklılıkları anlatarak şekerin hayatımızda hangi noktada bulunması gerektiğini açıklayan Uzman Gözde Alp, aynı zamanda kilo vermede şekerin rolünü de değerlendirdi. Sağlıklı beslenmede özellikle popüler besinlere yönelmenin oldukça yanlış bir tercih olduğunu söyleyen Alp, asıl doğru olanın dengeli beslenme olduğunun altını çizdi. Dengeli beslenmede vücudun hem karbonhidrat hem yağ hem protein açığının gerekli ölçülerde kapatılması gerektiğini vurguladı.

Ödüllü Yarışmada Kıyasıya Mücadele

Sunumun ardından anlatılan konularla bağlantılı olarak online bir yarışma gerçekleştirdi. Tüm katılımcıların cep telefonları aracılığıyla katılabildiği yarışma, çekişmeli geçtiği kadar keyifli anlara da sahne oldu. İlk günde Cansan Alüminyum ve Can Metal’den çalışanların katıldığı yarışmanın birincisi Cansan Alüminyum’dan Mehmet Emin Uzun oldu. İkinci günde Can Alüminyum’da gerçekleştirilen yarışmanın birincisi Hamide Zırtlan olurken son seminerde Canel Otomotiv katılımcıları arasından Gamze Gülsen birinci oldu. Birinciler GA Sağlıklı Yaşam Merkezi’nden birer seanslık ücretsiz danışmanlık kazandı.

Paylaş