Yeşilova Gönüllüleri Sahile İndi

Yeşilova Holding ve bağlı şirket çalışanlarından oluşan Yeşilova Gönüllüleri, sosyal sorumluluk projelerine imza atmaya devam ediyor. Çevre kirliliğine karşı farkındalık yaratmak ve temiz bir geleceğe katkıda bulunmak isteyen gönüllüler Kumsaz Sahili’ni plastik ve çöplerden kurtardı.

Sık sık doğa ile buluşan, bunun yanı sıra sosyal sorumluluk projeleriyle de sürdürülebilir bir gelecek yaratmak için çalışan Yeşilova Gönüllüleri, Kumsaz Sahili’ni kötü bir görüntüye yol açan ve doğaya ciddi şekilde zarar veren plastik, kâğıt, metal gibi atıklardan arındırdı. “Temiz çevre, temiz gelecek” sloganıyla bir araya gelen çalışanlar, çocuklarıyla birlikte pazar günlerini çöp toplayarak geçirdi. Sahil temizlemenin yanı sıra bir farkındalığın oluşmasını da sağlayan Yeşilovalılar, 7’den 70’e bu bilincin oturması için çalışmalarını sürdürecek.

Yeşilova: “Çevrecilik En Önemli Değerlerimizden”

Etkinliğe katılan miniklere sertifikalarını veren Yeşilova Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yalçın Yeşilova, çevreciliğin kurum değerleri içinde çok önemli bir yeri olduğunu söyledi. Yeşilova, doğada çözündüğü iddia edilen biyoplastikler ile ilgili de şu çarpıcı bilgileri verdi: “Çevre kirliliğinin önüne geçmek için ortaya atılan biyoplastikler aslında tamamen bir pazarlama unsuru… Bu ürünler çevrede çözünüp yok olmuyor, sadece belirli ısıda ve sıcaklıkta yok olabiliyorlar. Çevre kirliliğinin önüne geçmek için bu tip yöntemlerdense tek kullanımlık ambalajları olan ürünleri kullanmamak daha kesin bir çözüm olacaktır. Etkinliğimize katılan tüm çalışma arkadaşlarımıza dünya adına teşekkür ediyorum.”

Paylaş