Sağlıklı Yaşam Kulübü'nün Rotası Karacabey Longozu

Yeşilova Holding Sağlıklı Yaşam Kulübü dördüncü doğa yürüyüşünü büyük bir katılımla Karacabey Longozu’nda gerçekleştirdi.

Türkiye’de dört adet bulunan, Avrupa’da ise tükenmiş olan subasar (longoz) ormanları suyun orman içerisindeki hareketliliği nedeniyle canlılar açısından çok önemli bir beslenme alanı olarak kabul ediliyor. Doğanın ve doğal yaşamın korunduğu longozda, özellikle nesli tükenmekte olan canlıların yanı sıra birçok canlıyı bir arada görebilme şansına sahip olan Yeşilova Holding çalışanları, yılın büyük bölümünü sular altında geçiren ormanda, suyun çekildiği dönemde yürüyüş yapma fırsatı buldu.

Doğanın tadını doyasıya çıkaran yürüyüş ekibi, yürüyüş esnasında birbirleriyle bol bol sohbet etme imkânı bulurken, öğle molasında yenen kumanyaların ardından, ödüllü dart yarışması ile sürpriz hediyelerin de sahibi oldu.

Dönüş yolunda ise, Yeşilova Holding çalışanları ‘‘doğaya imzamızı atıyoruz’’ sloganıyla, yanlarında getirdikleri mavi selvi fidelerini toprağa dikerek, yürüyüşü anlamlı bir faaliyetle noktalamış oldu.

Paylaş