Darüşşafaka İçin İyilik Peşinde Koştuk

Yıl boyunca hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle çevre ve eğitim konusuna hassasiyetle yaklaşan Yeşilova Holding, annesi ya da babası hayatta olmayan başarılı çocukların eğitimine katkı için 'Darüşşafaka Cemiyeti-Söz Konusu Eğitimse Yardıma Koşarız' projesi için oluşturulan koşu takımıyla 41. İstanbul Maratonu'nda koştu.

Alüminyumdaki tecrübesinin yanı sıra gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle de adından söz ettiren Yeşilova Holding, Darüşşafaka Cemiyeti adına bu yıl Vodafone 41. İstanbul Maratonu’na katıldı. 42 kilometre, 15 kilometre ve 8 kilometrelik halk koşusu kategorilerinde gerçekleştirilen dünyada iki kıta arasında koşulan tek maraton olma özelliğine sahip İstanbul Maratonu'nda Yeşilova Koşu Takımı, 15 kilometrelik parkurda ‘Darüşşafaka Cemiyeti’ adına koşarak adımlarına anlam kazandırdı. 106 ülkeden yaklaşık 140 bin kişinin katıldığı maratonun 15 kilometre parkuru, "Türkiye’nin en çok sporcu ile koşulan yol yarışı" unvanını da aldı.

15 BİN TL’YE YAKIN BAĞIŞ TOPLANDI

Darüşşafaka Cemiyeti’nin ‘Söz Konusu Eğitimse Yardıma Koşarız’ sloganı altında kampanyalarını yürüten Yalçın Yeşilova, Serkan Kara, Anıl Köse, Aysun Alemdaroğlu, Bahar Erdem, Cem Kahramanoğlu, Ceyhun Koylan, Elif Nur Akınet, Filiz Güven, İrem Sapmaz ve Kübra Konya’dan oluşan Yeşilova Koşu Takımı 170 bağışçıdan 15 bin TL’ye yakın bağış topladı. 33 bin sporcunun katıldığı 15 Km’lik maratonda Yeşilovalılar parkuru başarı ile tamamlayarak madalyalarını almaya hak kazandı.

MASKE İLE FARKINDALIĞA YEŞİLOVA DA KATILDI

2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası kapsamında “Maskeni tak farkındalık yarat” sloganıyla maskeyi sembol olarak seçen LÖSEV’e de desteklerini esirgemeyen Yeşilova Gönüllüleri, maratonda maskelerini takarak “Lösemili çocuklarımızın da her zaman yanındayız” dedi.

Paylaş