Daha Sağlıklı Bir Yaşam İçin Doğru Nefes Al

Çalışanlarını motive etmek adına birçok sosyal aktivite kulübünü hayata geçiren ve kişisel etkinliklere ağırlık veren Yeşilova Holding, “Nefes Egzersizi” ile yine farkını ortaya koydu.

Çalışanlarının iş hayatı haricinde hobilerini gerçekleştirme ve iş stresinden kurtulmalarını sağlamak amacıyla her yıl “Sağlıklı Yaşam Etkinlikleri” kapsamında birçok çalışmaya imza atan Yeşilova Holding, etkinliklerine bir yenisini daha ekledi. Son dönemin popüler aktiviteleri içerisinde yer alan ‘Nefes Egzersizi’ ile çalışanlarına sağlıklı yaşamı benimsetmeyi amaçlayan Yeşilova Holding, Yoga ve Nefes Egzersizi Eğitmeni Nermin Varlı ile farklı lokasyonlardaki şirketlerde 100’e yakın çalışanını bir araya getirdi.

NEFES ALMA BECERİMİZİ YÜZDE 75 ORANINDA KAYBEDİYORUZ

Doğru nefes almanın insan hayatında çok önemli bir yere sahip olduğunu aktaran Nermin Varlı, derin ve yavaş nefes almanın beyne her şeyin yolunda olduğu mesajı verdiğini belirtti. Varlı “İnsan hayatı boyunca yaşanan korkular, travmalar, kızgınlık ve kırgınlıklar ile, nefes alma becerimizi ortalama yüzde 75 oranında kaybedebiliyoruz. Bunu tekrar öğrenmek mümkün. Sadece birkaç dakika ayırarak yaptığımız nefes farkındalığıyla, ilerleyen süreçlerde doğru nefes almayı hayatın bir parçası yapmak mümkün” açıklamalarında bulundu.

Yeşilova Holding bünyesinde yer alan şirketlerde 2 gün boyunca farklı lokasyonlarda düzenlenen nefes egzersizine katılan çalışanlar, holdingin sağlıklı yaşama ilişkin etkinliklerinden çok memnun olduklarını ve burada öğretilenleri özel hayatlarında da uygulayabildiklerini aktardılar.

 

 

 

 

 

 

 

 

Paylaş