Çocukların Hayallerine ‘Yeşilova Holding’ Dokunuşu

İnsana, doğaya ve hayvanlara olan hassasiyetlerini sosyal sorumluluk projeleriyle güçlendiren Yeşilova Holding, Sevgi Evleri etkinliğinin ardından şimdi de ihtiyaç sahibi okullarda okuyan çocukların hayallerini gerçekleştirdi.  

Bursa İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Arzu Ayyıldız’ın yapıcı yönlendirmeleriyle ilerleyen okul seçiminde bu yılın desteğinin Ümitalan İlk ve Orta Okulu’na yapılması kararı alınmıştı. Okul yönetimi ile yapılan görüşmeler kapsamında ilk proje Fen Laboratuvarı kurulması, spor malzemeleri alınması ve iç-dış bina boyanması süreçleri Yeşilova Holding tarafından sağlandı.

Yeşilova Holding’e bağlı tüm grup şirketlerinin çalışanlarının emekleriyle desteklediği projede okul binasının dışı ve içi boyandıktan sonra laboratuvar malzemeleri ile spor malzemeleri taşınarak yaptırılan dolaplara yerleştirildi. Bahçede bulunan basket potası ve çizgilerin boyamasını gerçekleştiren Yeşilova Gönüllüleri ve çocukları, okulun İngilizce öğretmeni tarafından okul duvarına çizilen karakterlerin boyamalarını da büyük keyifle yaptılar. Yeşilova Holding’in küçük gönüllüleri de okul bahçesinde çiçek ekimi yaptılar. Yeşilova Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yalçın Yeşilova’nın da bizzat tüm süreçlere katıldığı etkinlikte duygularını paylaşan Yalçın Yeşilova, ‘İyi koşullarda eğitim almanın her çocuğun hakkı olduğu inancıyla ulaşabildiğimiz her yere sevgimizi, ilgimizi ve desteğimizi sunmaya çabalıyoruz. Bugün benim için pek çok yönden özel bir gün oldu. Hem çocuklarımızın hayatına ufacık da olsa dokunabilmenin mutluluğunu hem de bunu çalışma arkadaşlarımla yapıyor olmanın güzelliğini bir arada yaşadım.’ dedi.

ÜMİTALANLI ÇOCUKLARA RESİM YARIŞMASI

Her yıl şirket çalışanlarının çocukları için düzenlenen 23 Nisan Resim Yarışması bu yıl Ümitalanlı çocuklarla gerçekleştirilirken, Yeşilova Gönüllüleri’nin oylarıyla kazananlar belirlendi. Oluşturulan dilek ağacına çocuklar için iyi dileklerini yazan gönüllüler, bu tarz etkinliklerin devamının gelmesini istediklerini söylediler.

Paylaş