Canel Otomotiv Tecrübeyi Paylaşıyor

Alüminyumdan endüstriyel çözümler üreten Yeşilova Holding’in otomotiv kanadının ilk kuruluşu olan Canel Otomotiv üniversite-sanayi iş birliği ile tecrübesini öğrencilerin deneyimine açtı.


Canel Otomotiv Anadolu’nun dört bir yanındaki üniversitelerin Otomotiv ve Makine Mühendisliği lisans-lisans üstü öğrencilerine kapılarını açarak teorik bilgilerini pratiğe dökme imkânı tanıdı.


Mühendislik biriminde metod çalışmaları, zaman etüdü çalışmaları, maliyet analizi, iyileştirme çalışmaları, sunum, raporlama, proje ve tasarım konularında işin uzmanından tecrübe kazanma şansı yakalayan öğrenciler, başarılı oldukları takdirde Canel Otomotiv içerisindeki iş fırsatlarından da faydalanabilecekler.
Canel Otomotiv Genel Müdürü Umut Özdeş ‘Mühendis olacak arkadaşlarımız maalesef tecrübesiz oldukları gerekçesiyle uzun zaman iş bulamayabiliyor. Diğer yandan bizler de sektörde taze ve yenilikçi fikirlere her zaman ihtiyaç duyuyoruz. Projemizle birlikte bu iki sorunu birlikte çözebildiğimizi düşünüyoruz. İstedik ki gençlerimiz işi bilenlerin tecrübesinden faydalansın, bizler de onlara taze fikirlerini hayata geçirebilecekleri bir ortam sunalım.’ Dedi.


ZORUNLU STAJ DEĞİL, PART TİME ÇALIŞMA OLANAĞI
Öğrencilerin zorunlu stajlarının bulunduğunu ancak kısıtlı sürede bulundukları için işi deneyimleme fırsatı yakalayamadıklarını belirten Özdeş, ‘Öğrenciler hem zorunlu staj hem de maaşlı çalışan olarak projelerin içinde yer alacak, mühendislik departmanındaki üstlerine raporlama yapacaklar. Bu proje hem onlar hem de bizler için önemli bir fırsat. Uygulamanın sektördeki tüm şirketlere örnek olmasını diliyoruz.’ Dedi.


MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİ ÜNİVERSİTELİLERLE BULUŞACAK
Bursa’daki meslek lisesi öğrencilerini de projenin bir parçası haline getiren Canel Otomotiv, usta-çırak ilişkisiyle öğrencilerin projelerde birlikte çalışmalarına da imkan sağlayacak.

Paylaş