Canel Otomotiv, Plastik Kullanımına Dur Diyor

En değerli ve geri dönüştürülebilir metal olarak nitelendirilen alüminyuma hayat vererek çevreci yaklaşımla üretimini gerçekleştiren Yeşilova Holding, gelecek nesillere daha yaşanılabilir bir dünya bırakmak adına ‘Plastik’ kullanımına da ‘DUR’ diyor.

Doğa ve çevre adına birbirinden değerli projeleri hayata geçiren Yeşilova Holding, plastik kullanımının azaltılması adına da çalışmalarını başlatıyor. Son yıllarda tüm dünyada doğayı korumak adına ciddi çalışmalar yapıldığını aktaran Yeşilova Holding Yönetim Kurulu Üyesi Yasemin Yeşilova “Plastiğin doğada bozulması için gereken süre denizde 400 yıl, karada ise 800 yıl. Bu bozulma sırasındaysa zaten tüm zararlı materyaller toprak ve suya geçiyor. İnsanların çalıştıkları arazilerde bu durum ürünlere de etki ederek sağlığa zararlı durumların ortaya çıkmasına yol açıyor. Doğaya uzun yıllar verilmiş olunan zarardan etkilenmeye başlanılınca şimdi de doğayı kazanmak adına çalışmalar yapmaya başladık. Bunlardan biri de plastik kullanımının azaltılması ve plastiğin doğaya verdiği zarar ile ilgili kullanıcılardaki bilinci artırmak üzerine kuruluyor. 7. kıta olarak ‘Plastik Kıta’ oluşumunun altı çiziliyor ve plastiğin doğada kayboluş süresinin uzunluğu her seferinde vurgulanıyor” açıklamalarında bulundu.

ÇEVRECİ MATERYALLERİ TÜKETMELİYİZ

Yeşilova Holding çatısı altında çalışanlarla birlikte doğanın bir paydaşı olarak hareket ettiklerini aktaran Yasemin Yeşilova “Bizler, üzerimize düşen görevi yapmalıyız. Bu kapsamda da Canel Otomotiv’de bir başlangıç yaparak plastik bardak kullanımına ‘Hayır’ diyoruz” dedi. Projedeki esas amacın çalışanların yaşamlarında da bu konuya dikkat etmeleri ve dolayısıyla da tüketimlerini sınırlandırmaları olduğunu aktaran Yeşilova, plastik kullanımına ilişkin duyarlılığın çok daha hızlı artacağını ve çevreci materyallerin tüketilmeye başlanacağının altını çizdi.

Paylaş