Can Metal’den Anlamlı Uğurlama

Yüksek basınçlı enjeksiyon döküm parçaları üretimi yapan Can Metal hem işitme hem de konuşma engelli stajyeri Duygu Kolcu için staj döneminin sonunda uğurlama töreni düzenledi.

20 gün boyunca Proje ve Mühendislik departmanında staj yapan Duygu Kolcu, Can Metal’deki mesai arkadaşlarına veda ederek stajını başarıyla tamamladı. Çalışma arkadaşları tarafından çok sevilen ve başarılı işlere imza atarak herkes tarafından örnek olarak gösterilen Kolcu için Can Metal Fabrika Müdürü Ümit Semerci şunları söyledi: “Duygu;  başarılı çalışmaları, zorluklara meydan okuyan yapısıyla herkese örnek oldu. Ağız okuma yolu ile hocalarını dinleyerek hem Metalurji hem de Makine Mühendisliği alanında çift ana dal yapıyor. Can Metal’de de ağız okuma yöntemi ile tüm prosesleri detaylı bir şekilde öğrendi. Teknik bilgisinin yanında İngilizce metinlerin de başarılı bir şekilde çevirisini yaptı. Can Metal bünyesinde de 20 gün boyunca Proje ve Mühendislik departmanında staj yaparak bizlere hiçbir mazeretin başarıya engel olamayacağını göstermiş oldu. Kariyerinin bundan sonraki döneminde kendisine başarılar diliyorum. İnanıyorum ki hem ulusal hem de uluslararası arenada kendisini kanıtlayacak pırıl pırıl bir gelecek onu bekliyor.”

Son staj gününde mesai arkadaşları tarafından yalnız bırakılmayan Duygu Kolcu, kendisi için düzenlenen uğurlama töreni ile Can Metal’e veda etti.

Paylaş