Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası'ndan 18 Mart'a Özel Konser

Bu yıl Yeşilova Holding desteği ile üçüncüsü gerçekleşen Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası’nın (BBDSO) sahnelediği 18 Mart Çanakkale Zaferi’ni Anma Konseri duygu dolu anlara sahne oldu.

Çanakkale Zaferi ve tarih boyunca ülke için kanını dökmüş tüm Mehmetçikler anısına Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde sahne alan orkestra, konserde Can Atilla’nın Çanakkale Savaşları'nın 100. anma yılı etkinlikleri için bestelediği "Gelibolu-57. Alay" başlıklı 2. Senfonisi ile başladı. Yeşilova Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali İhsan Yeşilova, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yalçın Yeşilova ve Yönetim Kurulu Üyeleri Nezihe Yeşilova ve Yasemin Yeşilova’nın da katıldığı konserde uluslararası kariyere sahip soprano Angela Ahıskal ve Bilkent Senfoni Orkestrası viyolonsel sanatçısı Serdar Rasul solist olarak yer aldı.

Yeşilova Holding çalışanlarının da ilgiyle izlediği konseri şef Burak Tüzün yönetti. Savaşta tamamı şehit olan 57. Alay konusunda yazılan eserler seslendirilirken salonda duygu dolu anlar yaşandı. Ali İhsan Yeşilova ve Nezihe Yeşilova konserin ardından orkestra sanatçılarını Holiday Inn Bursa City Centre’da ağırladı. Çanakkale Savaşı’nda şehit olan aziz Mehmetçiklerimizin anısını devamlı yaşatacak böyle kıymetli eserlerin ortaya çıkmasından dolayı gurur duyduğunu söyleyen Ali İhsan Yeşilova, tüm orkestra sanatçılarını tek tek tebrik etti.

Paylaş