Bonsai Sanatı Yeşilova’da Hayat Buldu

Bitki yetiştiriciliğinde bir sanat olarak görülen bonsai, Yeşilova Holding’e bağlı şirketlerin müdür ve yöneticilerini bir araya getirdi. Bu küçük ağaçlar katılımcıları iş hayatının yoğun temposundan sıyırmakla kalmadı, stres atmalarını da sağladı.

 

Canel Otomotiv lokasyonunda düzenlenen workshop, bonsainin tarihçesini ve felsefesini anlatan kısa bir sunumla başladı. Sunumun hemen ardından eğitmenler Hasan Şimşek ve Osman Çalışkan eşliğinde tüm katılımcılar kendi bonsaisini uygulamalı olarak yapma şansı yakaladı.  Örnek ağaçların incelenmesi ve stil belirleme, dal budaması, telleme alıştırması, telleme uygulaması, şekil verme, kök budama, saksıya dikim gibi yöntemleri uygulamalı olarak öğreten eğitmenler aynı zamanda da bonsainin temel felsefesini katılımcılara aktardı.

 

BONSAİ YAŞAYAN BİR SANAT

Etkinlik sonunda kendi elleriyle budayıp, diktikleri; çocuklarına ve hatta torunlarına miras olarak bırakabilecekleri birer bonsai ağacına sahip olan Yeşilovalı müdür ve yöneticiler başarılı eserlere imza attılar. Canel Otomotiv İnsan Kaynakları Yöneticisi Nuray Çiçek düzenlenen workshop’un oldukça faydalı olduğunu söyleyerek sözlerine şöyle devam etti: “Bonsai 2 bin yıldan fazla bir geçmişi olan, yaşayan bir sanattır. Bu sanatta eseriniz hiçbir zaman bitmiş olmayacak, çünkü bonsainin sonu yoktur. Biz de etkinliğimizde bu uzun soluklu sanatın inceliklerini çalışma arkadaşlarımızla paylaşarak iş dünyasında da uzun soluklu bir hayat geçirmek istediğimizin mesajını vermiş olduk.”

 

 

 

 

 

 

Paylaş