Bisiklet Kulübü Kanserle Mücadele Eden Çocuklar İçin Pedal Çevirdi

11. kez düzenlenen Tophane'den Mudanya'ya Bisiklet Turu, bu yıl kanserle mücadele eden çocuklar yararına "Umuda Pedal Çevir" sloganıyla düzenlendi. Yeşilova Holding Bisiklet Kulübü üyeleri de kanser tedavisi gören çocuklara destek ve farkındalık için pedalları çevirdi.

Nilüfer Belediyesi, Nilüfer Kent Konseyi, Mudanya Belediyesi, Türkiye Bisiklet Federasyonu ve Tophane Rotary Kulübü'nün, çevre, sağlık, enerji gibi konulara dikkat çekmek, bisiklet kullanımının yaygınlaşmasını sağlamak ve toplumsal duyarlılık oluşturmak adına düzenlediği geleneksel "Tophane'den Mudanya'ya Bisiklet Turu" bu yıl da geniş katılımla gerçekleşti.  Bu yıl kanserle mücadele eden çocuklar yararına "Umuda Pedal Çevir" sloganıyla düzenlenen bisiklet turuna Yeşilova Holding Bisiklet Kulübü’nden Ar-Ge Metalurji ve Malzeme Sorumlusu İrem Sapmaz, Can Alüminyum Yönetici Asistanı Kübra Konya, Cansan Alüminyum Mali İşler Müdürü Serkan Kara, Canel Otomotiv Lojistik ve Planlama Müdürü Ceyhun Koylan, Canel Otomotiv Çerçeve Montaj Takım Lideri Nazım Özel katıldı.

Bisiklet Kulübü üyelerinden olan Serkan Kara, haftalık olarak düzenledikleri turların en anlamlısını gerçekleştirdiklerini belirterek sözlerine şöyle devam etti: “Kulüp üyesi arkadaşlarımızla beraber 33 kilometrelik parkuru farkındalık amacıyla pedalladık. Sosyal sorumluluk bilinci yüksek bir kurumda çalışıyoruz. Bizler de bu sosyal sorumluluğun bilincinde hareket ediyoruz. Çevremizde olan bitenlere karşı her zaman ‘ne yapabiliriz?’ sorusunu soruyoruz kendimize. Bugün de kulüp üyesi arkadaşlarımızla kanser tedavisi gören çocuklara destek için toplandık. Bu farkındalığın oluşmasında bir nebze katkımız olduysa ne mutlu bize.”

Paylaş