Atma, yenile!

Ahşap boyama, insanın ruhunu arındıran, üretmesine yardımcı olan ve içerisine kendisinden de bir şeyler kattığı, yaratıcılığı ortaya çıkartan hobilerden bir tanesi olarak yer alır. Ben de boş kaldığım zamanlarda gerçekleştirdiğim ahşap boyama sayesinde kendimi daha üretken ve verimli hissediyorum.

Evde uzun bir zaman geçirmeye başladığımız pandemi döneminde, evdeki sehpalarımdaki çizikler dikkatimi çekti. Yeğenlerim geldiğimde evde oyuncak olmayınca sehpalarım tekerlekli olduğu için onları araba olarak kullanıyorlardı 😊 Bu sebeple sehpalar deforme olduğundan, bende ya sehpaları atacaktım ya da yenileyecektim. İkinci fikir çok hoşuma gitti: Yenilemek…

Boyama fikri hem bütçeme uygundu hem de yeni bir hobi olarak cazip geldi. İşte ahşap boyama ile bu şekilde tanışmış oldum. Sosyal medyada bu konuda inanılmaz içerikleri olan hesapları hemen takibe aldım ve birçok video izledim. Sonunda boyama işine hazırdım 😊 Elime fırçayı aldığımda açıkçası bu kadar zevk alacağımı düşünmemiştim. Böylelikle kendiliğinden gelişen bir hobim haline geldi. Ahşap boyama benim için günlük hayatın stresinden kaçmak, bedenen ve ruhen arınmak için güzel bir meditasyon oldu. 

Mobilyalarınızı yenilemek için dikkat etmeniz gereken birkaç püf noktası var, bunlar; mobilyanızın yüzeyi, kullanacağınız fırça ve boya... Eğer bunları doğru temin ederseniz kendi sanat eserinizle gurur duyabilirsiniz. 😊 Ahşap boyamanın tek tehlikeli tarafı, evdeki her şeyi boyamak istiyorsunuz. 😊 Bu konuda sağ olsun komşularım beni yalnız bırakmadı. Evdeki boyanacak objeler bitince komşuların balkon masası, sandalye, dolap ve sehpalarını korona günlerinde boyamaya başladım. Bu konuda bir eğitim almadım. Ama ortaya çıkan sonuçlardan ben de komşularım da oldukça memnun. İlerleyen zamanlarda bu konuda profesyonel eğitim almayı düşünüyorum.

Uzun zamandır yapmayı düşünüp de bir türlü yapamadığınız hobileriniz varsa ahşap boyamayı kesinlikle tavsiye ediyorum.

Evde sıkıldığınız eşyaları atmadan önce bir kez daha düşünün, kendi el emeğinizle ortaya bambaşka bir şaheser çıkarabilirsiniz. Tabi bunu denemeden asla bilemezsiniz!

 

Yasemin AKKAN

Can Alüminyum

Satış Uzmanı - Levha

Paylaş