Alaylı Ressam: Oğuzhan Bağlı

Resim yapmaya herkes gibi çocuk yaşlarda başladım, izlediğim çizgi filmlerin karakterlerini çizdiğimi hatırlıyorum ilk olarak. Çizime, hatta tasarıma olan merakım o zamanlardan beri var. Çizdiğim her karaktere yeni bir şeyler eklemeye çalışırdım. Resim yapmak, yıllar içinde detayları daha iyi görmemi ve farklı bakış açısına sahip olmamı sağladı.

Yıllarca hobi olarak devam eden resim tutkum 2019 yılında Balat’ta bir ressam ile tanıştıktan sonra bambaşka bir boyut aldı. Çocukluğumdan beri kitap sayfalarına, defter yapraklarına, sınıf masalarına yaptığım çizimleri artık kalıcı olacak tuvallere yapmaya başladım. Atölyede birlikte yapmak için kararlaştırdığımız ilk resmi yanlış anlaşılma sonucu tek başıma 1 haftada bitirmem kendisini çok etkiledi ve hemen birlikte çalışmaya başladık. Amerikalı bir sanatçının eseri olan “BUFFOON” böylece yaptığım ilk tablo oldu.

Son 2 yıldır tamamen fırça ve boyaya yönelmiş olsam da yakın bir tarihte dijital tasarım ile de ilgilendim. Kendi imkanlarımla öğrendiğim Photoshop programı ile sosyal medyada çokça paylaşılmış bir çok eser ortaya koydum.

 

Oğuzhan BAĞLI

Canel Otomotiv Ürün Mühendisi

Paylaş